Polecane książki

Nowość wydawnicze:

Z wielką radością pragniemy zaprezentować wydawnictwo pt. „Nieustraszony święty Tarsycjusz – patron ministrantów”. Skoro naszą stronę odwiedzają zainteresowani służbą liturgiczną, nie dziwi fakt, że jesteście pierwszymi, którzy się o tym dowiadują. „Nieustraszony…”  to wyjątkowa publikacja wydana przez Księgarnię św. Jacka i Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej.

Przedstawia życie świętego Tarsycjusza w formie jaką dzieci i młodzież bardzo lubią – czyli komiksu. Jak pokazały pierwsze doświadczenia, wciąga do czytania zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Mamy nadzieję, że komiks ten przypadnie Wam do gustu, tym bardziej, że idealnie nadaje się na spotkania dotyczące promocji służby liturgicznej np. w klasie, w rodzinie, na zbiórkach czy po prostu jako wspaniały prezent. Autorem tekstów jest Michał Pawłowski, a ilustracje wykonała Jadwiga Żelazny. Komiks jest do nabycia w Księgarniach św. Jacka i w Duszpasterstwie Ministrantów w cenie 6 zł.  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą ciekawą publikacją.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Przewodnik ministrantów, lektorów i ceremoniarzy, nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, kantorów i scholii. Przejrzyście zredagowana i bogato ilustrowana książka jest przewodnikiem dla posługujących przy ołtarzu Pana lub przygotowujących się do podjęcia służby liturgicznej. Dla opiekunów kół ministranckich i animatorów scholii jest zaś wartościową pomocą w przeprowadzaniu spotkań i ćwiczeń.

Zbliża się uroczystość Bożego Narodzenia, więc książka może być dla duszpasterzy dobrym pomysłem na świąteczny prezent dla posługujących w ich parafiach członków służby liturgicznej.

Choć książka przeznaczona jest przede wszystkim dla służby liturgicznej, to może być również przydatna nam wszystkim jako przewodnik po liturgii Kościoła. Sami przecież pogłębiamy swoje wtajemniczenie w liturgię, ale też odpowiadamy za wprowadzanie swoich bliskich w świadomy i czynny udział w życiu liturgicznym.

A myśmy poznali i uwierzyli. Propozycje spotkań formacyjnych dla ministrantów starszych, to zestaw materiałów, liczących 32 konspekty spotkań dla animatorów. Te z kolei są owocem programu formacyjnego wakacyjnych rekolekcji dla ministrantów, organizowanych przez Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej, przygotowywanego przez autora w latach 2011-2014.

Merytoryczna treść tej publikacji wyrasta z podstaw naszej wiary. Odnosi się więc do wszystkich czterech elementów, o których poucza Katechizm Kościoła Katolickiego, wydany za pontyfikatu św. Jana Pawła II. Ten wyjątkowy dokument, którego 25. rocznicę wydania obchodzimy, wskazuje na zasadnicze elementy depozytu wiary chrześcijańskiej. W czteroczęściowym układzie Katechizm mówi o Credo (wyznanie i przekaz wiary), liturgii (wiara celebrowana), Dekalogu(wiara zastosowana w życiu) oraz modlitwie (wiara przeżywana). I właśnie z porządku Katechizmu Kościoła Katolickiego swój układ czerpie niniejsza publikacja.