U progu wakacji 35 drużyn, w tym dwie spoza archidiecezji, rywalizowało w III Turnieju Służby Liturgicznej Archidiecezji Wrocławskiej w piłce nożnej w Wołowie.

- Ministranci przyjechali praktycznie całej archidiecezji, ze wszystkich stron. Mamy też dwie drużyny, które występują gościnnie - jedna z diecezji tarnowskiej i jedna ze świdnickiej - mówi ks. Wojciech Buźniak. Oczywiście wygrać mogły tylko drużyny z naszej archidiecezji, bo turniej to jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej. Najbliższe odbędą się w Skierniewicach w 2019 r.

Duszpasterz podkreśla, że organizacyjnie turniej jest ogromnym wyzwaniem. - Zaczynamy już w lutym. Szukamy patronów tych, którzy ufundują nagrody. W tym roku udało się zaprosić do współpracy Piotra Zielińskiego, zawodnika SSC Napoli i reprezentacji Polski, ale również wiele firm i instytucji. Głównym naszym partnerem jest Gmina Wołów, która oprócz wsparcia finansowego udostępniła nam cały kompleks Stadionu Miejskiego. Dziękujemy również wszystkim wolontariuszom - głównie rodzicom ministrantów - którzy poświęcili wiele czasu by wszystko odbyło się na jak najwyższym poziomie.

W programie zawodów była Msza św pod przewodnictwem bp. Jacka Kicińskiego, a następnie, już na boisku, występ Mistrza Świata, Europy i Polski we freestyle football oraz, co najważniejsze same rozgrywki. - Od pierwszego turnieju przyświeca nam idea, by nikt nie wyjechał z Wołowa bez nagród. Tak było i teraz.

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych U12 i U19. W tej pierwszej tytuł obronili ministranci z parafii pw. NMP Królowej Polski w Brzegu Dolnym i to oni będą reprezentowali archidiecezję wrocławską w Mistrzostwach Polski. W kategorii starszych chłopców zwyciężyli gospodarze z parafii pw. św. Wawrzyńca w Wołowie.

Karol Białkowski, Gość Niedzielny 

 

 

Czytaj także

Galeria 1

Galeria 2